27.05.2026
На 26 май 2026 г. представители на ръководството на „М-Газ“ бяха официални гости на приема по случай 108-ата годишнина от Деня на независимостта на Република Азербайджан. Събитието, домакин на което бе посланикът Н. Пр. г-н Елмар Мамедов, се проведе в Хаят Риджънси София и събра водещи личности от българския политически и енергиен елит. Компанията бе представена от управителя Стоян Манолов и Гергана Манолова, директор „Стратегическо развитие и въздействие“.
В рамките на церемонията бе изрично подчертано стратегическото партньорство между България и Азербайджан, което продължава да бъде ключов стълб за енергийната сигурност и икономическото развитие на двете страни. Сред официалните гости бяха министърът на енергетиката Ива Петрова, вицепремиерът и министър на икономиката, инвестициите и индустрията Александър Пулев, както и министърът на туризма Илин Димитров. Присъствието на заместник-министри, членове на предходни кабинети и водещи експерти в енергийната сфера допълнително подчерта значимостта на двустранните отношения.
По време на приема бяха обсъдени текущите общи проекти между SOCAR и „М-Газ“, като бе поставен специален акцент върху развитието на хибридната газификация. Този иновативен модел е ярък пример за успешното сътрудничество на корпоративно ниво, което реализира на практика междудържавните споразумения за внедряване на по-чисти и ефективни енергийни решения. Участието на ръководството на „М-Газ“ в честването за пореден път утвърждава ролята на компанията като ключов партньор в реализацията на стратегическите енергийни приоритети между София и Баку.

- By:mgas
- 0 comment